Karty płatnicze – przede wszystkim wybieraj rozważnie

Obecnie wiele ludzi gubi się w tym, jakie posiada karty, większość z nich nie wie do końca jakie mają funkcje, tylko zgadzają się przeważnie na propozycje, które składa im bank. Jednakże, takie rozwiązanie nie jest dobre, ponieważ może i nie zostaniesz oszukany, ale np. Bank będzie Ci ściągał miesięczną kwotę pieniędzy z głównej karty, na tą drugą, co niektórych zaskakuje.

Zanim zgodzimy się na coś takiego, to warto się w pełni dowiedzieć WSZYSTKIEGO na jej temat, oraz uświadomić sobie, czy jest nam faktycznie potrzebna, czy po prostu będzie kolejną do kolekcji w naszym portfelu.

Rodzaje kart płatniczych

Nie oszukujmy się, jest ich dużo, mogą nam się pomylić, ale jeśli jesteśmy klientami wymagającymi, to:
– podstawowa jest tą najważniejszą, którą używa każdy. Należą do nich takie karty, jak: Visa Electron, czy też Maestro,
– standardowe: służą główni po to, aby korzystać z różnych rabatów, które otrzymujemy dzięki niej, np: zniżki na sklep z książkami, czy też na sklep spożywczy. Zaliczają się do nich specjalne karty: Visa Classic (która jest najbardziej popularna i kojarzona), EuroCard/Mastercard, czy też American Express, Green Card,
– platynowe, złote, lub srebrne – są przeznaczone specjalnie dla bardziej wymagających klientów, ma specjalny pakiet dodatkowych usług oraz ubezpieczeń. Do takich kart zaliczamy m.in.: Visa Gold, Eurocard/MasterCard Gold czy American Express Gold Card,
– prestiżowe: Tych kart jest zdecydowanie mniej, ponieważ są produkowane dla osób zamożnych i strategicznych. Mają w swoim składzie wiele usług dodatkowych, takie jak: zniżki w luksusowych hotelach, jak również restauracjach, zniżki na lotniskach, a dokładniej na stanowiska VIP. Mało tego, mają nietypowy wygląd i są wykonywane z lepszych materiałów, takich jak: nikiel, miedź, oraz stop cynku.


Zobacz bloga: https://www.sterkom.com.pl/


Jakie muszę spełniać wymagania, aby dostać taką kartę?

Musisz przede wszystkim spełniać miesięczne, wymagane przez Bank dochody w okolicach: 15 tys. złotych (ta kwota musi być stała), jest też druga opcja, a mianowicie musisz posiadać wolne środki w okolicach 500 tys. złotych. Podsumowując, takie karty otrzymują sławne osoby, biznesmeni, którzy są najbardziej zamożną grupą.