Naturalna pielęgnacja włosów – czy to możliwe?

Naturalne sposoby pielęgnacji włosów kojarzone są z czasami naszych babć, które stosowały maski z żółtka jajka. Obecnie naturalna pielęgnacja włosów zmieniła swoje znaczenie, a gotowe naturalne kosmetyki do włosów w pełni naturalne możemy kupić w prawie każdym sklepie.

Współczesna naturalna pielęgnacja oznacza korzystanie z dobrodziejstw natury nawet, jeśli nie ma się czasu na domowe mieszanki. Popularną naturalną metodą pielęgnacji włosów, którą podchwyciły nowoczesne marki kosmetyków do włosów jest olejowanie włosów – czystym olejem pokrywamy włosy, najczęściej mokre lub spryskane mgiełką nawilżającą i trzymamy na włosach kilka godzin.

Taka pielęgnacja włosów z użyciem oleju zmaksymalizuje działanie masek i odżywek. Okres świetności przeżywają również hydrolaty jako mgiełki nawilżające do włosów, a kosmetyki do włosów określane jako naturalne to również maski i odżywki z naturalnym składem.


Kosmetyki i uroda: http://tiny.cc/kosmetyka-naturalna


Miłośnicy naturalnej pielęgnacji włosów są w stanie całkowicie zastąpić szampony i odżywki z syntetycznymi dodatkami kosmetykami naturalnymi.