Excel dla księgowych?

Program komputerowy Excel to jeden z najbardziej podstawowych programów, które posiada niemal każdy komputer.

Jednocześnie, jest to niezwykle pożyteczny program, w którym możliwe są obliczenia na niemal każdym poziomie, od zupełnie podstawowych, po niezwykle skomplikowane obliczenia macierzy czy tworzenie skomplikowanych wykresów i diagramów na podstawie wielu zmiennych. Wszystko to możliwe jest przy zastosowaniu kilku prostych funkcji i formuł. Jednak, aby móc z nich korzystać, najpierw trzeba je dobrze poznać.

W swojej codziennej pracy biurowej z programu Excel korzystają setki osób. Nic w tym dziwnego, bowiem jest to niezwykle pożyteczny program, który daje nieskończoną ilość możliwości, w nadzwyczajny sposób ułatwiając pracę wszystkim. Z tego programu bardzo chętnie korzystają również księgowi.

Po wpisaniu wszystkich danych można wykonać wiele skomplikowanych obliczeń, dzięki czemu w prosty sposób można poznać interesujące nas wyniki, stworzyć zestawienia, porównania czy wykresy, które w sposób nie tylko liczbowy, ale również graficzny pokażą najistotniejsze dane.

Bardzo ważna jest prezentacja danych. Często to co robią księgowi musi być zrozumiałe dla menadżerów i dyrektorów w firmie.Szkolenie z analizy, prezentacji danych może ułatwić komunikację między księgowymi a całym zespołem

Osoby, które dobrze poznały możliwości tego programu wiedzą doskonale, że obejść się bez niego praktycznie nie można. Być może właśnie dlatego szkolenie stało się jednym z najbardziej potrzebnych szkoleń.

Firma szkoleniowa, która oferuje szkolenia na każdym poziomie z obsługi tego programu potwierdza, że z każdym rokiem zainteresowanie tymi kursami wzrasta. Nawet uczestnicy, którzy odbyli podstawowe szkolenia z obsługi tego programu, bardzo często przychodzą na szkolenie Excel zaawansowany, aby nauczyć się jeszcze efektywniej pracować z tym programem, odkryć wiele jego możliwości i wykorzystać ukryty potencjał, który posiada.

Sprawdź: Szkolenie z prezentacji danych

Warto także dodać, że szkolenia MS Excel to nie tylko szkolenie z podstawowych funkcji tego programu, ale również uczenie, w jaki sposób wykorzystać rozszerzenia i dodatki, które posiada program i w jaki sposób można z nich korzystać w codziennej pracy. Uczestnicy szkoleń zaś przyznają, że po odbyciu takiego szkolenia ich umiejętności w tym zakresie znacznie się zwiększyły, codzienna praca przy komputerze przestała być tak kłopotliwa, a zadania, które kiedyś zabierały wiele godzin, obecnie udaje się zrealizować w zaledwie kilka minut. To bez wątpienia największy atut tego programu.